Wymiarowanie prętowych konstrukcji stalowych zgodnie z Eurokodami
Warsztaty Szkoleniowe Dlubal | Maj 2019, Warszawa i Katowice

Wymiarowanie prętowych konstrukcji stalowych zgodnie z Eurokodami

Termin: 09.05.2019
Miejsce: Katowice (Hotel: Vienna House)
Czas szkolenia: 1 dzień / 8h
Cena: 1000 zł netto
Liczba miejsc: 20
zapisz się
Termin: 10.05.2019
Miejsce: Warszawa (Hotel: Vienna House)
Czas szkolenia: 1 dzień / 8h
Cena: 1000 zł netto
Liczba miejsc: 20
zapisz się

Praktyczne umiejętności

Warsztaty skupiają się na zdobywaniu praktycznych umiejętności! Nie będziemy tracić czasu na matematykę i nudną teorię.

Zyskaj pewność

Zagadnienia najpierw w przystępny sposób wytłumaczymy, a później pokażemy na przykładach. Dzięki temu zyskasz pewność co do swoich nowonabytych umiejętności.

Nieszablonowe podejście

Nie jesteśmy formalistami! Szkolenie będzie w luźniej atmosferze. Pozwoli Ci ona łatwiej zrozumieć omawiane zagadnienia i bez problemu zadać interesujące Cię pytania.

Program warsztatów

  • 8.00 – 8.15: Przywitanie, omówienie zakresu szkolenia
  • 8.15 – 10.00: Możliwości i ograniczenia wynikające z wymiarowania zgodnie z normą EC3 / Aleksandra Kociołek
  • 10.00 – 10.15: Przerwa na kawę
  • 10.15 – 13.15: Stateczność w konstrukcjach stalowych; imperfekcje w analizie stateczności / Łukasz Skotny
  • 13.15 – 14.00: Przerwa obiadowa
  • 14.00 – 17.00: Kompleksowy przykład wymiarowania stalowej konstrukcji prętowej wraz z dyskusją / Sławomir Labocha

Warto na warsztaty zabrać laptopa z Twoim ulubionym programem do statyki. Jeśli chcesz możemy Ci udostęplić na czas warsztatów licencję RFEM którego sami będziemy używać. Jeśli na codzień używasz innego programu to spokojnie, prezentowane zagadnienia można rozwiązać w większości programów do konstrukcji stalowych. Wystarczy mieć możliwość wykonania analizy II rzędu i analizy wyboczeniowej. Możliwość modelowania płyt jest fajnym bonusem : )

zapisuję się

Aleksandra Kociołek

Aleksandra Kociołek jest Prezesem polskiego oddziału spółki Dlubal Software zlokalizowanego w Katowicach. Ponadto zajmuje się sprzedażą i wspiera klientów swoją wiedzą techniczną. Czynnie uczestniczy w rozwoju programów Dlubal Software i wprowadzaniu ich na polski rynek. stalowych. Stara się także nieustannie rozwijać swoją wiedzę inżynierską uczestnicząc w procesie projektowania głównie konstrukcji stalowych.

Łukasz Skotny

Cześć, mam na imię Łukasz. Przez ostatnie 10 lat zajmowałem się głownie projektowaniem konstrukcji i obliczeniami MES, choć dodatkowo uczyłem jeszcze na Politechnice Wrocławskiej. Udało mi się w tym czasie zaprojektować kilka naprawdę fajnych konstrukcji rozrzuconych po całym świecie. Dzięki temu zdobyłem doświadczenie, którym teraz chętnie się dzielę.

Przygodę ze szkoleniami zacząłem trochę przez przypadek dzięki czyjejś rekomendacji. Ale już w trakcie pierwszego dnia zrozumiałem że jest to coś wspaniałego. Szkolenia, głownie dzięki zaangażowaniu uczestników i ciekawej tematyce, to po prostu świetne doświadczenie. Mam nadzieję że spotkamy się kiedyś na jednym z takich wydarzeń.

Sławek Labocha

Absolwent wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. W 2000 obronił w Politechnice Warszawskiej doktorat dotyczący dynamiki prętów cienkościennych. Pracę naukowo-dydaktyczną, najpierw w Politechnice Częstochowskiej, obecnie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, łączy z pracą w przemyśle, prowadząc własne biuro badawczo-projektowe. Naukowo i zawodowo zajmuje się konstrukcjami budowlanymi, głównie przemysłowymi, stalowymi i zespolonymi stalowo-betonowymi oraz konstrukcjami maszyn ciężkich, wraz z implementacją numerycznych metod analiz statyki, stateczności i dynamiki tych konstrukcji. Posiada pełne uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Autor projektów konstrukcji budowlanych, w tym hal, fundamentów specjalnych, przemysłowych konstrukcji wsporczych, wież, słupów energetycznych, masztów i kominów oraz maszyn i urządzeń z obszaru przemysłu offshore, w tym suwnic, wciągarek, kontenerów i elementów platform wydobywczych. Autor i współautor kilku podręczników z zakresu konstrukcji stalowych, konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych, dynamiki konstrukcji i implementacji metody MES oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych z tego zakresu.

Opinie

„Bardzo dobrze wykorzystany czas. Łukasz w sposób przejrzysty, a przy tym niezwykle merytoryczny przekazuje wiedzę o szczególnie skomplikowanych zagadnieniach”
Jakub Strząska, Steel Project
„The course was very helpful. Many of the details of FEA which come only from years of experience are explained. A truly deeper understanding od FEA was achieved.”
Frank Silverman, FAF GmbH, Niemcy

„Bardzo konkretna wiedza. Praktyczne podejście do tematu. Nowoczesne techniki analizy konstrukcji.”

Marek Klukowski, Nortek Consult sp. z o.o.
“Pozytywny prowadzący, kompetentnie prowadzone warsztaty z dużą ilością praktycznych przykładów”
Bartłomiej Minor, ZRE Katowice
“Prowadzący dzięki swojej charyzmie sprawił, że przez 8h było ciekawie. Sporo przykładów i luźna forma kursu to niewątpliwa zaleta.”
Arkadiusz Bula, Bipromet S.A.

Szkolenie bardzo intensywne, kameralne, w przyjaznej atmosferze. Duża wiedza prowadzącego. Bardzo pozytywne i otwarte podejście do kursantów

Karol Telesiński, Statikus S.C.
Zapisz się na szkolenie
zapisuję się

Jeśli masz pytania, pisz śmiało

szkolenia@enterfea.com
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!